logo

Vinaři na hradišti. Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Vinaři na hradišti. Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Jít zpět | 9.07.2019 (19:07)

Vinaři na hradišti - 13. 7. 2019 - Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Tradiční festival Vinaři na hradišti dostává letos novou podobu a stává se událostí pro celou rodinu. Jak se již stalo zvykem, odehraje se v prostoru Slovanského hradiště v Mikulčicích, letos ale v mírně upraveném termínu – 13. července 2019. Už od poledne si můžete vychutnat nejen skvělá vína, ale i zajímavou hudbu a užít si spoustu další zábavy v místě, kudy doslova kráčela historie.
Vždyť mikulčické hradiště patřilo v dobách své největší slávy, v 8. a 9. století, k nejrozvinutějším místům na Moravě, ale i v Česku. Pokud se sem vydáte, rozhodně nebudete opojeni jen vínem, genius loci tohoto místa je skutečně silný a čeká na vás i skvělá muzika a další aktivity pro děti i dospělé.
 
Letošním ročníkem se Vinaři na hradišti mění v plnokrevný žánrový festival, samozřejmě ale zůstávají i slavnostmi špičkového vína nejen z Mikulčic. Ochutnat zde budete moci produkci celkem 15 vinařů z celé Moravy a Česka, ale také vína z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska. Aspoň pro jeden den naváží Mikulčice na svou historii a Slovanské hradiště se stane centrem světa, i když jen toho vinařského! Ale pozor, čeká na vás mnohem víc, než jen víno. Nemusíte se bát vzít s sebou i své potomky, je pro ně připraveno zábavné odpoledne s mottem Těšíme se na prázdniny. V jeho rámci si vyzkouší střelbu z luku, plavbu na kajaku a mnoho dalších aktivit na různých místech hradiště. Kromě toho je pro ně připraven skákací hrad, malování na tvář a mnoho dalšího.
 
Na všechny pak čeká celá řada hudebních, folklórních i kulturních vystoupení. Letos poprvé hned na dvou scénách. Vrchol večer zajistí – tak jako loni – Petr Bende & Band, tentokráte v doprovodu cimbálu Michala Grombiříka. Představovat Petra Bendeho by asi bylo nošením dříví do lesa, vždyť tento zpěvák a multiinstrumentalista vydal už čtyři řadová alba a na mnoha dalších projektech se podílel. Ale než ovládne hlavní scénu, čekají na vás ještě vystoupení dětí ze základní školy v Mikulčicích, mažoretky z Moravské Nové Vsi, které si říkají Neonky, duet Pavla Burešová a Pavel Prčík, a pochopitelně nebude chybět ani Mužácký sbor Mikulčice se svými hosty. V 15 hodin rozezvučí hlavní scénu svižné rytmy hudební skupiny Naděje. A protože jsme na jižní Moravě, večer nemůže končit jinak, než tradiční besedou u cimbálu, o kterou se postará velmi úspěšná cimbálová muzika Slovácko.
 
Samozřejmě to není ani zdaleka vše. Program na malé i velké scéně se bude střídat a nudit se rozhodně nebudete ani chvíli. Protože k dobrému vínu patří i dobré jídlo, kromě stánků s občerstvením na vás čeká gastronomická show. Milovníci starých aut a motorek si zase přijdou na své během prezentace veteránů přímo v prostoru parkoviště mikulčického Slovanského hradiště. Zkrátka, pokud letos 13. července dorazíte na Slovanské hradiště v Mikulčicích, máte jednu jistotu, užijete si odpoledne a večer plný úžasného vína, dobrého jídla, skvělé muziky a odnesete si ještě mnoho dalších nezapomenutelných zážitků. Vinaři na hradišti se vás už nemohou dočkat.
 
V rámci akce Vám Slovanské hradiště v Mikulčicích nabídne zlevněné vstupné do návštěvnických prostor.
 
Přijďte na výlet do Mikulčic a zažijte báječný letní den.
 
MÍSTO KONÁNÍ AKCE:
Slovanské hradiště v Mikulčicích, areál za hlavní návštěvní budovou (vedle občerstvení)
 
VSTUPNÉ:
Předprodej vstupenek na www.wisomm.com a v TIC Mikulčice od 1.5.2019
S degustací - vstup do areálu, sklenička, katalog, 25 degustačních lístků, v předprodeji - 350 Kč - předprodej vstupenek na www.wisomm.com a v TIC Mikulčice od 1.5.2019, na místě - 450 Kč
- na místě studenti s platkou ISIC kartou - 400 Kč
- na místě "přihlas se k folklóru" - 300 Kč
 
Vstup do areálu
250 Kč - prodej pouze na místě
Děti do 10 let vstup zdarma, děti 11 až 15 let - 50 % sleva = vstup do areálu 125 Kč
 
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN:
Předprodej vstupenek na www.wisomm.com a v TIC Mikulčice od 1.5.2019
 
DĚTSKÝ PROGRAM:
Po celý den bude probíhat dětský program Užijme si prázdniny. Děti se mohou těšit na pestré zábavné odpoledne. Kde si budou moci vyzkoušet střelbu z luku, plavbu v kajaku, ale také bude připraven skákací hrad a malování na tvář.
 
SRAZ VETERÁNŮ NA HRADIŠTI:
Od 11 hodin do 15 hodin proběhne na prostranství před návštěvnickým centrem sraz veteránů. Po 15 hodině bude následovat vyjížďka po stopách Moravského Toskánska.
více v události na facebooku -
Sraz Veterani na Hradisti https://www.facebook.com/events/2504190832946611/,
 
UBYTOVÁNÍ:
Penzion U Kostela v Mikulčicích - TIP - www.penzionmikulcice.cz
Další volné ubytování naleznete zde: volné ubytování
 
STANOVÉ MĚSTEČKO:
 
Možnost postavení stanů zajištěna. V průběhu akce bude možnost postavit stany v krásném prostředí lužních lesů!
 
Stany doporučujeme postavit v průběhu akce. Po skončení akce ve 23.00 hodin nebude zajištěno osvětlení prostoru, kde bude možné stany postavit.
 
DOPRAVA:
 
Autem projet obcí Mikulčice směrem na Slovanské hradiště a návštěvníky prosíme auto zaparkovat na vyhrazeném parkovišti. V průběhu akce bude zajištěna kyvadlová doprava z obce Mikulčice na Slovanské hradiště v Mikulčicích.
 
Vlakem vlaková stanice Lužice pěšky cca 1 km k obecnímu úřadu přestup na kyvadlovou dopravu a nebo z vlakové stanice cca 4 km pěšky na Slovanské hradiště. Autobusem nejlépe na autobusovou zastávku Mikulčice - obecní úřad. Přestup na kyvadlovou dopravu nebo pěšky 3,5 km na Slovanské hradiště v Mikulčicích.
 
Autobusem přímo až na Slovanské hradiště v Mikulčicích
 
Zdroj informací: http://www.infomikulcice.cz/nase-akce/vinari-na-hradisti